Ibrahimovic: "Asist yapmak da gol atmak gibi benim için..."

/ Ibrahimovic, PSG /
Ibrahimovic Ibracadabra
Arkadaşlarınla Paylas: 

Paris Saint Germain'in yıldız oyuncusu Zlatan Ibrahimovic bu sezon takımının attığı gollerin yarısından fazlasına imza atarken, aynı zamanda asistleri ve takım içindeki lider oyuncu konumu ile de taraftarları büyüledi. Fransa Ligue 1 resmi sitesine verdiği röportajda bu konuya değinen Ibra, birine asist yaptığında gol atmış kadar sevindiğini söyledi. Yazımızın devamında okuyun.

Fransa'daki ilk aylarını anlatan Zlatan Ibrahimovic çok ilginç açıklamalarda bulundu

İsveç'li golcü belki de kariyerinin en rahat ve en iyi sezonlarından birisini yaşıyor. Tabii ki bu benim fikrim. PSG'de şimdiden 17 gole ulaşan Ibrahimovic Fransa'da en gözde oyuncu konumunda. Son yıllarda Lyon'lu Benzema'dan sonra bu kadar öne çıkan bir golcü olmamıştı Ligue 1'da.

Fransa ligi resmi sitesine konuşan Ibrahimovic Fransa'daki ilk bir kaç ayını değerlendirdi.

Ibrahimovic Lorient maçında gol attı.

1.95m boyundaki ve 95kg ağırlındaki dev oyuncu sanılanın aksine Fransa Ligindeki defans oyuncularının taş gibi sağlam olduğuna dikkat çekti. "Buradaki futbol hiç de kolay değil. Fiziksel olarak çok zor. İtalya'da defans taktiksel. İspanya ve İtalya'dan sonra Fransa'dayım. En zoru gerçekten de İtalya'ydı. Orada defans futbolun asıl filozofisi durumunda. Öncelikle gol yememek üzerine bir sistem oynanıyor." diyen Ibrahimovic ayrıca İtalya'daki futbolundan başka İspanya ve Hollanda deneyimlerinden de çok şeyler öğrendiğini belirtti.

Bu sezon lig dahil tüm turnuva maçlarında toplam 9 asisti bulunan Ibrahimovic, asistlerin de kendisi için gol atmak kadar tatmin edici olduğunu söyledi.

"Birisine gol attırırken kendim gol atmış gibi oluyorum. Ben egoist bir oyuncu değilim. Hep gol atmayı düşünmem. Dediğim gibi tam bir futbolcu olmak hedefim!"

Zidane

"Zidane başka bir gezegendendi."

Ibrahimovic ayrıca Zinedine Zidane'ın kendisini çok etkileyen bir oyuncu olduğunu belirtti. "Zidane sadece iyi bir oyuncu değildi, o başka bir gezegendendi." diyen Ibrahimovic ayrıca Zidane'ın kendi takım arkadaşlarını da daha iyi birer futbolcu haline getirdiğini söyledi. "Zidane arkadaşlarını da etkiliyordu. Onları da daha iyi yaptı, işte asıl futbolcu dediğin de böyle olur."

Lovren tartışması

Son oynanan Paris Saint Germain - Lyon maçından sonra Lyon başkanı Michel Aulas, Zlatan'ı kastederek, oyuncunun kasti olarak Lovren'in ayağına bastığını söylemişti. Ibrahimovic ise bunu kabul etmedi. "Aulas gibi bir pozisyonda olan, yani bir başkanın böyle bir şey demesi beni çok şaşırttı. O görüntülere bakarsanız benim Lovren'e değil topa baktığımı yani niyetimin top olduğunu görürsünüz" dedi. Ibrahimovic ayrıca Lyon taraftarlarını kızdıracak açıklamalar da yaptı. "Başkan önce kendi takımına baksın, neden kaybettiler onu anlamaya çalışsın. Böyle saldırılar tabii ki korkudan oluyor. PSG Fransa'daki en iyi takım ve Avrupa'da iyi durumda, korkmaları da normal."

Kaynak: Ligue1.com

 

2007-2013 Futbol724.com