Fransa Ligue 1'de 22. haftanın En'leri!

/ Haftanın Panoraması /
Arkadaşlarınla Paylas: 

Fransa Ligue 1'de heyecan dolu bir haftayı daha geride bıraktık. Futbol724.com editörleri olarak 22. haftayı mercek altına aldık ve haftanın öne çıkanlarını, en iyilerini sizler için derledik. İşte geride bıraktığımız haftanın panoraması:

Haftanın takımı: Bordeaux & Nancy

Ev sahibi takımların genel olarak üstünlük kurduğu 22. haftada deplasman galibiyeti alan iki takım Lyon ve Bordeaux oldu. Bir önceki deplasmanda Rennes'i deviren Bordeaux bu sefer son haftaların flaş takımlarından Nice'i devirmeyi başardı ve Avrupa kupalarına katılma yolunda oldukça önemli 3 puanı hanesine yazdırdı. Haftanın öne çıkan bir diğer takımı ise Nancy oldu. İlk haftadan bu yana galibiyete hasret kalan Nancy, 21 hafta aranın ardından, hem de Lorient gibi ligin iyi ekiplerinden birini yenerek 3 puan özlemini giderdi.

Haftanın hayal kırıklığı yaratan takımı: Lorient

Ligin ilk devresini zirveye yakın bitiren Lorient'in ikinci devreye pek iyi başlangıç yapamadığını söyleyebiliriz. Evinde başarılı sonuçlar alan takımın artık deplasmanlarda da puan toplaması gerekiyor.

Haftanın Kare Ası:

. Sebastien Puygrenier (Nancy)
. Jaroslav Plasil (Bordeaux)
. Pierre-Emerick Aubameyang (St. Etienne)
. Gueida Fofana (Lyon)

Haftanın 11'i:

. Rémy Vercoutre (Lyon)
. François Clerc (St. Etienne)
. Sebastien Puygrenier (Nancy)
. Yassine Jebbour (Nancy)
. Daniel Wass (Evian TG)
. Fabien Camus (Troyes)
. Jaroslav Plasil (Bordeaux)
. Gueida Fofana (Lyon)
. Romain Alessandrini (Rennes)
. Pierre-Emerick Aubameyang (St. Etienne)
. Emanuel Herrera (Montpellier)

Haftanın golü: Fabien Bachir Camus (Troyes) izle>>

Troyes'un 27 yaşındaki Tunuslu oyuncusu Camus'un gol vuruşu (44.dk.) oldukça şıktı. Duran toptan gelen bu gol haftanın golü olmayı hak etti.

2007-2013 Futbol724.com