23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Arkadaşlarınla Paylas: 

“Büyük Millet Meclisi'nin açılışının  93.” ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın da  92. Yıldönümü” nü büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olup, her 23 Nisan’da bu güzel topraklar rengi, dili, dini farklı olan yüzlerce çocuğun sevinciyle aydınlanmaktadır. Aynı zamanda dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır.

Mustafa Kemal'in önderliğinde, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açılmış ve Cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kullanılan "Milli Egemenlik ilkesi" , İstiklal Mücadelesinin temel dayanağını oluşturmuştur. 93 yıldır yaşadığımız bu coşku, aziz milletimizin inancını ve iradesini ortaya koyduğu gibi, millet olmadaki bilincini ve hayata bakış açısını da yansıtmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve saygı duygularımızla anarken; Mazimizin ve istikbalimizin emanetçisi olan çocuklarımızın ve aziz milletimizin bayramını en samimi duygularla kutluyor, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarını diliyoruz.

Futbol724.com

2007-2013 Futbol724.com